Department of gynecology, Antakalnio g. 57

Nuo 2023 m. lapkričio 20 d. 10.00 val. vyks registracija ambulatorinei konsultacijai pas gydytoją akušerį - ginekologą, dėl numanomo operacinio gydymo.
Viso: 316 konsultacijų talonų
Iš jų: 158 kontaktinės konsultacijos
         158 internetu

Registracijai būtinas šeimos gydytojo arba ginekologo siuntimas, dėl operacinio gydymo!

Visa Jums rūpima informacija, registracija konsultacijoms, registracija planinėms operacijoms suteikiama telefonu: +37065823923, (8 5) 2342058 nuo 10.00 iki 19.00 val.  

JEI NEGALITE ATVYKTI OPERACIJAI, BŪTINA KUO ANKSČIAU APIE TAI PRANEŠTI tel. (8 5) 234 20 58.
KILUS NEAIŠKUMAMS, KREIPTIS tel. (8 5) 234 20 58.

Chirurginio nėštumo nutraukimo tvarka  viešosios įstaigos Vilniaus miesto klinikinės ligoninės (toliau – VMKL) Ginekologijos skyriuje

            Chirurginio nėštumo nutraukimo tvarka parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1994 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. 50 , Dėl nėštumo nutraukimo paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (aktuali redakcija nuo 2023-01-01).

1. Chirurginis nėštumo nutraukimas (toliau – procedūra) atliekamas dienos chirurgijos sąlygomis, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009 m. rugpjūčio 21 d. įsakymu Nr. V-668 „Dėl Dienos chirurgijos paslaugų teikimo ir apmokėjimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis reikalavimų aprašo patvirtinimo“ (aktuali redakcija nuo 2022-11-29).

2. Procedūrai atlikti reikalinga išankstinė registracija telefonu (8-5-2342058 arba 8-658-23923) arba atvykus į VMKL Akušerijos ir ginekologijos priėmimo-skubiosios pagalbos, nėštumo patologijos ir konsultacijų skyriaus Registratūrą.

3. Pacientė paskirtą dieną 7 val. 30 min. atvyksta į VMKL Akušerijos ir ginekologijos priėmimo - skubiosios pagalbos, nėštumo patologijos ir konsultacijų skyriaus Registratūrą su gydytojo akušerio ginekologo siuntimu procedūrai, atliktais tyrimais ir mažiausiai 6 valandas nevalgiusi ir negėrusi jokių skysčių. Jei trūksta privalomų tyrimų, jie gali būti atliekami Ginekologijos skyriuje už papildomą mokestį. Pacientei atvykus be gydytojo akušerio ginekologo siuntimo, privalomų tyrimų ir/ar valgiusiai kieto maisto ir/ar vartojusiai skysčių mažiau kaip prieš 6 valandas, procedūra gali būti neatliekama.

4. VMKL Akušerijos ir ginekologijos priėmimo-skubiosios pagalbos, nėštumo patologijos ir konsultacijų skyriuje gydytojas akušeris ginekologas pacientei atlieka ultragarsinį tyrimą nėštumo trukmei nustatyti ir (ar) patikslinti, įvertina bendrą moters būseną, nustato, ar nėra santykinės kontraindikacijos atlikti šią procedūrą ir suteikia reikiamą informaciją apie nėštumo nutraukimą.

5. Jei nėštumo trukmė yra ilgesnė kaip 12 savaičių, nėštumo nutraukimas chirurginiu būdu yra neatliekamas, išskyrus atvejus, kai yra medicininė indikacija nėštumui nutraukti.

6. Prieš atlikdamas nėštumo nutraukimą chirurginiu būdu, gydytojas akušeris ginekologas pacientei ar jos atstovui pateikia pasirašyti informuoto paciento sutikimą, vadovaudamasis Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymu.

7. Ginekologijos skyriuje pacientei atliekama procedūra pagal numatytą tos dienos operacijų atlikimo planą.

8. Praėjus ne mažiau kaip 2 valandoms po procedūros gydytojas akušeris ginekologas įvertina pacientės būklę, suteikia informaciją apie poooperacinį laikotarpį ir elgesio režimą, atiduoda medicininius dokumentus. Jei pacientės būklė leidžia, ji gali vykti į namus.

Skyrius dirba taikydamas optimaliausius gydymo metodus arba operacinio gydymo būdus, kad moteris po gydymosi liktų sveika, graži, patraukli, seksuali, o jos kūno negadintų bereikalingi randai. 

Dienos chirurgijoje taikant šiuolaikinius minimaliai invazinius gydymo metodus, net ir atlikus didelės apimties operaciją, pacientė jaučiasi gerai, todėl gali vykti į namus tos pačios dienos vakare, retais atvejais - kitą dieną, ir būti visiškai darbinga. Dienos chirurgijos praktika turi tris pagrindinius privalumus: pirma, kuo pacientė guli ligoninėje trumpiau, tuo mažesnė hospitalinės infekcijos tikimybė; antra, kuo anksčiau ji keliasi iš lovos, pradeda judėti, tuo mažesnė trombų susidarymo rizika. Ir trečia, pacientė greičiau sveiksta savoje aplinkoje - savo lova, savas televizorius. Moteris greičiau sveiksta ir grįžta į pilnavertį gyvenimą.

Ginekologijos skyriuje yra 3 lovos, Dienos chirurgijos poskyryje - 14 lovų.

  • laparoskopija; 
  • histeroskopija; 
  • gimdos šalinimo per makštį arba laparoskopijos būdu operacijos; 
  • makšties plastinės operacijos (taikomi sintetiniai implantai);
  • lytinių lūpų plastinės operacijos;
  • miomų šalinimas laparoskopijos būdu;
  • onkologinės gimdos ir jos priedų šalinimo operacijos laparoskopijos būdu;
  • šlapimo nelaikymo korekcijos operacijos per makštį su sintetinėmis juostelėmis (TOT ir TVT) Statistikos duomenimis, 50 procentų moterų virš 50 metų amžiaus vargina šlapimo nelaikymas, todėl šios operacijos yra viena pagrindinių priemonių gerinant moterų gyvenimo kokybę. Ligoninės galimybės leidžia per metus atlikti iki 100 tokių operacijų nemokamai, t.y. nemokant už sintetinę juostelę (tinklelį). Po operacijų naudojamas specialus skystis, kuris, suleistas į pilvo ertmę, sumažina sąaugų kiekį iki 80 procentų.
  • Dienos chirurgijos skyriuje teikiama MOKAMA individualios palatos paslauga. Paslaugos kaina 30,90 Eur už vieną parą. 
  • Į Ginekologijos skyrių guldomos pacientės jau žinančios, kokia operacija joms bus atliekama.
  • Prieš operaciją pacientė turi užsiregistruoti Akušerijos ir ginekologijos priėmimo poskyryje konsultacijai pas gydytoją arba, jei diagnozė yra aiški, numatoma operacija aiškiai apibrėžta, galima registruotis operacijai. Su gydytoju ginekologu aptariama, kokia tai bus operacija, kada ji bus atliekama, kokius tyrimus reikėtų pasidaryti.
  • Paskirtą dieną pacientė atvyksta į Ginekologijos Priėmimo poskyrio Registratūrą  7.30 val.
  • būtina būti nevalgius ir negėrus daugiau nei 6 valandas;
  • dieną iki operacijos gausiai gerti skysčių;
  • būti išsimaudžiusi ir pašalinus plaukus nuo numatomo operacinio lauko odos;
  • Pacientę prieš operaciją apžiūri gydytojas anesteziologas. Gali būti, kad įvertinęs pacientės būklę, gydytojas anesteziologas patars tą dieną nedaryti operacijos. Tokiu atveju pacientei patariama atlikti papildomus tyrimus ir tik tada atvykti operacijai.
  • akušerio ginekologo arba šeimos gydytojo siuntimą (F 027/a);
  • pasą arba asmens tapatybės kortelę;
  • chalatą, šlepetes, asmens higienos reikmenis; 
  • jei pastoviai vartojate medikamentus (pvz., dėl padidėjusio arterinio kraujo spaudimo, cukrinio diabeto ar kt.), pasiimkite juos su savimi.
  • kraujo grupė, Rh faktorius;
  • bendras kraujo tyrimas;
  • gliukozė;
  • EKG;
  • kraujo krešėjimo rodikliai (ADTL/SPA/INR);
  • prieš planuojamą operaciją turėtų būti atliktas ultragarsinis vidinių lytinių organų tyrimas; 
  • terapeuto konsultacija (esant ekstragenitalinei patologijai);
  • Visus tyrimų rezultatus ir jų aprašus reikia turėti su savimi.

Irena Cechanovič, Danutė Časnoit, Irena Jakovleva, Kristina Turonienė, Galina Jurevičienė, Ina Kliujenkova, Viktorija Rynkun, Ina Višnevskaja, Vladislava Volodkovič.

Ginekologijos skyrius savo gyvenimą pradėjo kartu su naujai pastatyta pirmąja pokario ligonine 1958 m. Jau nuo 1964 m. skyriuje gydėsi moterys iš viso Vilniaus miesto, taip pat iš Vilniaus ir Panevėžio krašto - Rh konflikto atvejais, gimdančios prieš laiką, sergančios preeklampsija, širdies ir kraujagyslių, endokrininėmis ir kitomis ekstragenitalinėmis ligomis. Akušerijos ir ginekologijos katedrai vadovavo doc. Vytautas Baronas. 

Pirmojo Ginekologijos skyriaus branduolį Vilniaus klinikose sudarė jauni, energingi specialistai: gydytojos Ieva Stoškutė, Zinaida Šaltytė, Alina Šaulauskienė. Pirmoji skyriaus vadovė buvo Donata Pareigytė. Visą savo gyvavimo laiką Ginekologijos skyrius galėjo didžiuotis gydytojais, kurių pavardes žinojo visos Lietuvos moterys: tai Jonas Ališauskas, Nikolajus Volkovas, Aleksandras Venckauskas, Povilas Steponėnas, Pranas Skruibis, Jonas Stankus, Jūratė Masiliūnienė, Bronius Domža ir daug kitų.

Ginekologijos skyrius - gydytojai
Dr. Gediminas Mečėjus
Akušerijos ir ginekologijos klinikos vedėjas - gydytojas akušeris ginekologas
Eglė Baužytė
Gydytoja akušerė ginekologė, gydytoja mamologė
Samer Hamoudeh
Gydytojas akušeris ginekologas
Gintarė Čipinienė
Gydytoja akušerė ginekologė
Agnė Marcinkutė
Gydytoja akušerė ginekologė
Robertas Pažėra
Gydytojas akušeris ginekologas, gydytojas mamologas
Ramunė Skirmantaitė
Gydytoja akušerė ginekologė
Viktorija Smelevičienė
Gydytoja akušerė ginekologė
Kristina Stanslovaitytė
Gydytoja akušerė ginekologė
Erika Streižienė
Gydytoja akušerė ginekologė
Juliana Gavrilova
Vyresnioji slaugos administratorė
Evelina Boreikaitė
Gydytoja akušerė ginekologė
Eglė Bareikienė
Gydytoja akušerė ginekologė
Jekaterina Parastajeva
Gydytoja akušerė ginekologė
Augustė Butkevičiūtė
Gydytoja akušerė ginekologė
Akvilė Čerkauskaitė
Gydytoja akušerė ginekologė
Lina Jakubauskienė
Gydytoja akušerė ginekologė
Indrė Juzelskytė
Gydytoja akušerė ginekologė