Kraujagyslių chirurgijos skyrius

 ADRESAS: Antakalnio g. 57, Vilnius

 KONTAKTAI

Kraujagyslių chirurgijos skyriaus su Invazinės radiologijos ir endoprotezavimo poskyriu vedėja - gydytoja kraujagyslių chirurgė Ingrida Valužytė   Tel. Nr. (8 5) 239 1463   i.valuzyte@vmkl.lt   
Vyresn. slaugos administratorė Elvyra Apanavičienė Tel. Nr. (8 5) 239 1470
Gydytojų kabinetas Tel. Nr. (8 5) 239 1468
Slaugytojų postas Tel. Nr. (8 5) 239 1469

 

GYDYMO PASLAUGOS 

Kraujagyslių chirurgijos skyriuje daromos visos šiuo metu pasaulyje atliekamos kraujagyslių operacijos. Čia atliekama daugiausia pilvinės aortos ir jos šakų rekonstrukcinių operacijų Lietuvoje.

VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninėje veikia Kraujagyslių chirurgijos skyrius, turintis gilias tradicijas – nuo 1972 m., patvirtinus kraujagyslių chirurgo specialybę, VMKL ilgą laiką veikė vienintelis Lietuvoje Kraujagyslių chirurgijos skyrius, kur buvo sukurtos ir ištobulintos chirurginių ir endovaskulinių operacijų metodikos, iš čia jos pasklido po vėliau Lietuvoje įkurtus Kraujagyslių chirurgijos centrus.

Šiuo metu skyriuje dirbantis kolektyvas, įvaldęs dvigubo skenavimo, rengenodiagnostikos technikas konsultuoja pacientus dėl arterinės ir veninės patologijos; atlieka klasikines ir endoveninių poodinių venų šalinimo operacijas; klasikines rekonstrukcines kojų arterijų operacijas; didėjant minimaliai invazinių procedūrų galimybėms – atliekamos aukšto meistriškumo endovaskulinės intervencijos obliteruojančia ateroskleroze (periferinių arterijų liga), cukriniu diabetu su periferine angiopatija, infrarenalinės pilvinės aortos aneurizma ir kt. sergantiems pacientams. Ypatingą dėmesį skiriame arterinės kilmės opų gydymui, taikydami pažangią neigiamo slėgio terapiją, antibakterinio gydymo algoritmus.

Vilniaus ir kitų miestų pirminės sveikatos priežiūros įstaigose didėjant kraujagyslių chirurgo konsultacijų poreikiui, kviečiame:

 • registruotis kraujagyslių chirurgo planinėms konsultacijoms VšĮ Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje (VMKL), Antakalnio g. 57: registracija galima per esveikatos portalą arba telefonu +370 658 23914 (registracija vykdoma darbo dienomis 10.00  val. – 14.00 val.)
 • būtiniosios pagalbos atveju, kviečiame šeimos , vidaus ligų gydytojus, gydytojus chirurgus ir kitus specialistus siųsti pacientus skubiai kraujagyslių chirurgo konsultacijai į VšĮ VMKL Priėmimo – skubios pagalbos skyrių, Antakalnio g. Atkreiptinas dėmesys:
 1. viršutinės / apatinės galūnės sutinimas, sąlygojantis skausmą (pacientams turintiems onkologinę anamnezę, po imobilizacijos ir kt.)
 2. bet kokie apatinių galūnių trofikos sutrikimai (opos – gangrena), ypatingai rūkantiems, serganties cukriniu diabetu pacientams ir kt.
 3. ūminis viršutinių/ apatinių galūnių atšąlimas, skausmas, nutirpimas ( pacientai, sergantys širdies ritmo sutrikimais; buvusios kojų arterijų rekonstrukcinės operacijos ir kt.)
 4. poodinių venų varikozė, atsiradus skausmingiems, paraudusiems mazgams, prasidėjus/ kartojantis kraujavimui iš varikozinių mazgų ir kt.

Skyriuje gydoma:

 • plyštančios, plyšusios ar disekuojančios aneurizmos;
 • galūnių išemija (skausmai, išopėjimai, gangrenos);
 • kraujagyslių sužalojimai;
 • lėtinis venų nepakankamumas (poodinių venų varikozė, kojų veninės opos);

Atliekamos kraujagyslių rekonstrukcinės operacijos:

 • pilvo aortos aneurizmų rezekcijos;
 • endovaskulinės aortos aneurizmos stentavimo operacijos;
 • aortos ir klubinių arterijų protezavimai;
 • visceralinių aortos šakų rekonstrukcinės operacijos;
 • arterijų šuntavimo operacijos žemiau kirkšninio raiščio (tame tarpe ir šuntai autovenomis į blauzdos bei pėdos arterijas, neretai gelbstintys cukralige sergantiems ligoniams galūnes);
 • miego bei slankstelinių arterijų operacijos;
 • venų šalinimas dėl poodžio venų varikozės bei negyjančių blauzdos opų.

 Dienos chirurgijos stacionare atliekamos kraujagyslių chirurgijos operacijos:

 • kojų venų lazerinės operacijos;
 • kojų venų atviros chirurgijos operacijos.

PERSONALAS

Kraujagyslių chirurgijos skyriaus su Invazinės radiologijos ir endoprotezavimo poskyriu vedėja (nuo 2023.11.01) - gydytoja kraujagyslių chirurgė Ingrida Valužytė

Skyriaus vyr. ordinatorius - gydytojas kraujagyslių chirurgas dr. Tomas Janušauskas.

Gydytojai kraujagyslių chirurgai: Jurgita Adomavičiūtė, Dainora Bandzevičienė, Ramūnas Kvietkauskas, dr. Aušrinė Navickienė, Mindaugas Paškevičius, Augustinas Pokštas, Arminas Skrebūnas, dr. Elvyra Stanevičiūtė, dr. Raimundas Vaitkevičius.

Vyresnioji slaugos administratorė - Elvyra Apanavičienė.

Bendrosios praktikos slaugytojos: 

Virginija Baliavičienė, Vilma Černiauskienė, Genė Čiočienė, Rima Gudėnienė, Birutė Lebedinskienė, Angelė Miškinienė, Marija Samulėnienė, Krestina Suduiko, Regina Taparauskienė, Danguolė Petravičiūtė.

ISTORIJA

Kraujagyslių chirurgijos, kaip naujos chirurgijos specialybės, kelias prasidėjo būtent Vilniaus m. klinikinėje ligoninėje. Čia buvo ištobulintos ir sukurtos diagnostikos ir chirurginių bei endovaskulinių operacijų metodikos, iš čia jos pasklido po vėliau visoje Lietuvoje įkurtus kraujagyslių chirurgijos centrus. Kraujagyslių chirurgijos tarnyba VMKL buvo įkurta 1967 m. gruodžio 1 d., kai prof. Algimanto Marcinkevičiaus vadovaujama širdies ir kraujagyslių chirurgų grupė čia persikėlė iš 3-iosios miesto klinikinės ligoninės. Ją, be Algimanto Marcinkevičiaus, sudarė Vytautas Sirvydis, Daumantas Kavoliūnas, Vytautas Triponis, Giedrius Uždavinys, Egidijus Barkauskas ir Ginutis Dirsė. Iš karto buvo pradėtos daryti aortos ir periferinių arterijų rekonstrukcines operacijos. 

Pirmasis skyriaus vedėjas buvo Vytautas Triponis, o pirmoji kraujagyslių operacija dėl arterijų trombozės skubos tvarka buvo atlikta 1968 m. sausio 5-osios naktį, 1 val. 50 min. Operavo Vytautas Triponis, Giedrius Uždavinys, Eugenijus Kosinskas. Pirmąją planinę rekonstrukcinę arterijų operaciją su Kauno „Kaspino“ kraujagyslės protezu atliko prof. Algimantas Marcinkevičius, asistuojant doc. Vytautui Triponiui ir doc. Vytautui Kleizai.

1972 m. vasario 11 d. TSRS Sveikatos apsaugos ministro B. Petrovskio įsakymu patvirtinama kraujagyslių chirurgo specialybė ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Sovietų Sąjungoje. Kad taip įvyktų, nemažą vaidmenį suvaidino ir Vytautas Kleiza, kuris dirbo kraujagyslių chirurgu puse etato, be to, buvo sveikatos ministras. Nuo tada skyrius pradėjo vadintis Kraujagyslių chirurgijos skyriumi ir buvo toks vienintelis Lietuvoje. 

VMKL kraujagyslių chirurgų didžiausias, istorinis nuopelnas yra tas, kad kraujagyslių chirurgija iš siauros, mažai žinomos chirurgijos srities tapo svarbia Lietuvos medicinos dalimi.

VšĮ Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, Antakalnio g. 57, LT-10207 Vilnius.
Kodas 302692454. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
A. s. LT867044060007990186 AB SEB banke, b. k. 70440, PVM mokėtojo kodas LT100006560213.
Tel. (8 5) 234 44 87, faks. (8 5) 234 69 66, el. paštas info@vmkl.lt

 spam.qk6v3ykv1y@vmkl.lt