Dienos informacija

DĖL REKOMENDACIJŲ ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGŲ PASIRENGIMUI PLINTANT NAUJOJO KORONAVIRUSO INFEKCIJAI

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) specialistai informuoja, kad 2020 m. sausio 23 d. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė, kad 2019-nCoV protrūkis Kinijoje kol kas nėra tarptautinio masto ekstremali visuomenės sveikatai padėtis, tačiau valstybės turi būti pasirengusios suvaldyti galimus 2019-nCoV sukeltos infekcijos atvejus.

PSO patvirtino, kad naujasis virusas plinta nuo žmogaus žmogui, tačiau informacija apie epidemiologines ir klinikines 2019-nCoV sukeliamos infekcijos charakteristikas dar yra ribota. 2019-nCoV gali sukelti tiek lengvus, tiek ir sunkius susirgimus. 2019-nCoV sukelta infekcija pasireiškia karščiavimu, sausu kosuliu, dusuliu, abipusiu plaučių uždegimu. Sunkesniais ligos atvejais gali išsivystyti ūminio respiracinio distreso sindromas, sepsis, septiceminis šokas. Kinijoje sunkesnė ligos forma pasireiškė žmonėms, turintiems lėtinių ligų.

Norime kurti atsakingų organizacijų ir įmonių tinklą, kurios padėtų savo klientams ir darbuotojams, kurie patiria panikos ar nerimo atakas, jaustis saugiai darbo aplinkoje ir viešose vietose. Svarbiausia judėjimo žinia –  jeigu matome, jog žmogus blogai jaučiasi, svarbiausia nenutylėti, nepraeiti pro šalį, o parodyti, kad mes tai matome, išgirsti, kas tą žmogų vargina, paklausti, kokios pagalbos norėtųsi, padėti ją susirasti. Panikos atakas žmonės patiria ne tik darbe, bet ir viešose vietose, parduotuvėse, lėktuvuose, kino centruose, ligoninėse ir tt. 

Informuojame, kad Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnyba (toliau – RRT) priėmė sprendimą dėl UAB „Skaitmeninio sertifikavimo centras“ (toliau - SSC) teikiančio kvalifikuotų elektroninių parašų sertifikatų kūrimo paslaugas statuso panaikinimo (detalesnę informaciją rasite: http://www.rrt.lt/lt/pranesimai-spaudai/naikinamas-uab-skaitmeninio-y9j2.html ).

Taip pat RRT direktoriaus 2018 m. vasario 8 d. įsakymu Nr. 1V-111 buvo priimtas sprendimas pratęsti SSC teikiamų kvalifikuotų elektroninių parašų sertifikatų panaikinimo datą iki 2018 metų kovo 12 dienos (detalesnę informaciją rasite: http://www.rrt.lt/lt/pranesimai-spaudai/rrt-pratese-termina-b916.html ).

Atkreipiame dėmesį, kad ūkio subjektai, dalyvaujantys viešuosiuose pirkimuose, ir naudojantys SSC išduotus elektroninio parašo sertifikatus, iki šių metų kovo 12 dienos turi juos pasikeisti į kvalifikuotus elektroninio parašo sertifikatus.

Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje (toliau – CVP IS) palaikomi šie elektroniniai parašai:

Atkreipiame dėmesį, kad CVP IS mobilus parašas nėra palaikomas.

VšĮ Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, Antakalnio g. 57, LT-10207 Vilnius.
Kodas 302692454. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
A. s. LT867044060007990186 AB SEB banke, b. k. 70440, PVM mokėtojo kodas LT100006560213.
Tel. (8 5) 234 44 87, faks. (8 5) 234 69 66, el. paštas info@vmkl.lt